Často kladené dotazy (FAQ) - hypotéky

 • Nejpozději 3 měsíce před koncem doby platnosti úrokové sazby (fixace) obdrží klient dopis s nabídkou úrokové sazby ve více variantách, ze kterých si klient může vybrat z několika období (fixací). Nereaguje-li na tento dopis, bude nastavena bankou úroková sazba na stejnou dobu (fixaci) jakou platila předchozí úroková sazba.

 • Loan to value (LTV) určuje, jak vysokou hypotéku můžete mít v poměru k hodnotě zastavované nemovitosti. Udává se například jako "devadesátiprocentní hypotéka", což se formálně uvádí jako LTV 90. Z čísla můžete snadno vypočítat maximální výši hypotéky. Pokud by například bylo LTV 100 (100% hypotéka), tak maximální výše úvěru by mohla být až do plné výše hodnoty zastavované nemovitosti.

  Příklady výpočtu:

  • LTV 100 (stoprocentní hypotéka) = Pokud je například cena nemovitosti 5 000 000 Kč, může klient požádat o hypotéku v maximální výši 5 000 000 Kč.
  • LTV 50 (padesátiprocentní hypotéka) = Pokud je například cena nemovitosti 5 000 000 Kč, může klient požádat o hypotéku v maximální výši 2 500 000 Kč.
 • Žádost je potřeba podat přes e-mail kontakt@wuestenrot.cz, kde uveďte prosím: číslo smlouvy a souhlas s poplatkem dle platného Sazebníku (200 Kč). Následně Vám dokument vystavíme a zašleme písemně na Vaší adresu poštou.

 • Nelze dopředu říci, zda bude lepší hypoteční úvěr, nebo úvěr ze stavebního spoření. Úvěr ze stavebního spoření má tu výhodu (ale také nevýhodu!), že máte pevnou úrokovou sazbu na celou dobu splácení. O jeho výhodnosti nebo nevýhodnosti rozhodne až budoucí vývoj úrokových sazeb. U úvěru ze stavebka máte taky možnost splatit úvěr dříve bez sankce za předčasné splacení.

 • Pro takové nenadálé situace je úplně nejlepší mít sjednáno pojištění schopnosti splácet. Pokud by ale k takové situaci opravdu někdy došlo, uděláte nejlépe, když se obrátíte co nejrychleji přímo na nás. Společně pak pro vás můžeme nalézt nejlepší řešení.

 • Je to Roční Procentní Sazba Nákladů. Banky ji ze zákona musí u svých úvěrů uvádět. Sazba RPSN zahrnuje úroky a všechny další náklady spojené s úvěrem – nejrůznější poplatky nebo i vyžadované pojištění. Klienti tak můžou jednoduše porovnávat, kolik je bude jaký úvěr stát, nebo porovnávat nabídky různých bank mezi sebou.

 • Podrobnosti najdete na produktových stranách.

  Naši certifikovaní finanční poradci vám pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle vaší aktuální situace.

 • Všechny dokumenty  se zasílají na adresu centrály: Na hřebenech II 1718/8, Praha 4, 140 00.

  Dokládáte li faktury nebo výpis z katastru, tyto dokumenty je možné naskenovat do e-mailu: kontakt@wuestenrot.cz.

 • Ano, Wüstenrot nabízí výhodnou Hypotéku Refin, která je vhodná pro refinancování stávajících účelových hypoték a úvěrů stavebních spořitelen. I stávající neúčelové (spotřebitelské) úvěry mohou být refinancovány naší Hypotékou na cokoliv.

 • Založení běžného účtu ani jiného produktu není podmínkou pro získání hypotéky.  Měsíční splátka může být zasílána z účtu u jiné banky formou trvalého příkazu nebo splácena prostřednctvím povolení k inkasu.