Často kladené dotazy (FAQ) - stavební spoření

 • Pokud smlouvu o stavebním spoření ukončíte předčasně, přijdete o veškerou státní podporu od začátku smlouvy. Úroky z Vašich vkladů a státní podpory Vám samozřejmě připíšeme. Za ukončení smlouvy před uplynutím vázací doby Vám zároveň naúčtujeme poplatek  ve výši 0,9 % z cílové částky.

 • Přidělení cílové částky znamená, že jste splnili podmínky pro získání řádného úvěru ze stavebního spoření. Jakmile podmínky přidělení splníte, dáme Vám vědět dopisem. Pokud máte zájem o úvěr, kterým lze řešit bytové potřeby, obraťte se prosím na naše finanční poradce.

  Pokud o úvěr nemáte zájem, berte dopis o přidělení pouze pro informaci.

  Podmínky pro přidělení cílové částky: 1. Spoříte alespoň dva roky 2. Dosáhli jste ohodnocovacího čísla více než 600 bodů (vzorec) 3. Naspoříte nejméně 40 % (tarify OF), nebo 50 % (tarify OS).

 • Vklady na stavebním spoření jsou součástí dědického řízení. Pro ukončení smlouvy potřebujeme od oprávněného dědice úmrtní list a rozhodnutí o dědickém řízení.

  Následně jej kontaktujeme a zašleme potřebné dokumenty k ukončení smlouvy o stavebním spoření.

 • Výpověď smlouvy o stavebním spoření můžete podat u našich finančních poradců. Jen nezapomeňte, že pro získání státní podpory byste měli spořit alespoň šest let, tzv. vázací doba stanovená zákonem o státním spoření.

  Podpis účastníka na formuláři o výpovědi smlouvy musí být ověřený. O to se zdarma postará poradce, nemusíte hledat Czech POINT.

 • Výpověď smlouvy o stavebním spoření můžete podat u našich finančních poradců.

  Pokud od uzavření smlouvy uplynulo více než šest let, na výpovědním formuláři jsou potřeba ověřené podpisy obou zákonných zástupců. Pokud je nezletilému více než 17 let, budeme potřebovat také jeho ověřený podpis.

  Pokud  neuplynulo šest let od uzavření smlouvy, musíme podle zákona o stavebním spoření požadovat souhlas opatrovnického soudu. Prosím, nejdříve se obraťte na jakoukoliv naši kancelář nebo na svého finančního poradce.

 • Státní podpora je vždy 10 % z vkladů, maximálně 2 000 korun ročně na rodné číslo.

 • Podrobnosti najdete na produktových stranách.

  Naši certifikovaní finanční poradci Vám pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle Vaší aktuální situace.

 • Podmínky Kamaráda/Kamaráda+ jsou velice jednoduché. Rozhodnete se, zda chcete cílovou částku ve výši 150 tis. Kč (Kamarád), nebo 300 tis. Kč (Kamarád+). Po uzavření smlouvy vložíte vklad na smlouvu ve výši min. 1% z cílové částky (1 500 Kč Kamarád, 3 000 Kč Kamarád+) do 4 měsíců od uzavření smlouvy. A máte smlouvu bez poplatku za sjednání.

  Podívejte se na stránky Kamaráda/Kamaráda+, kde najdete bližší informace ke Kamarádku/Kamarádu+

  Pro uzavření smlouvy se obraťte na naše certifikované finanční poradce, kteří pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle Vaší aktuální situace.

 • Sazebníky poplatků najdete na stránce s dokumenty.

 • Cílovou částku při ukončení smlouvy nemusíte mít dospořenou.

  Cílovou částku si nastavujete při založení smlouvy a je to suma, která se skládá z Vašich úspor, úroků, státní podpory a výše případného úvěru ze stavebního spoření. Pokud nevyužijete úvěr ze stavebního spoření, můžete pokračovat ve spoření až do výše cílové částky. Tato částku byste neměli přespořit.