Často kladené dotazy (FAQ) - úvěry

 • V případě, že jste naším klientem, vám bude úplně stačit průkaz totožnosti. Jestliže máte účet u jiné banky, budete potřebovat taky potvrzení příjmů nebo daňové přiznání a výpisy z účtu za posledního půl roku. Dále bude potřeba výpis z katastru nemovitostí plus další doklady, kterými prokážete využití úvěru na výdaje související s bydlením. Pokud budete žádat o poskytnutí úvěru zajištěného nemovitostí, budete navíc potřebovat odhad znalce.

 • Úvěry se splácejí z vašeho účtu takzvaným inkasem. To znamená, že na účtu, který je uveden ve smlouvě, máte zařízený souhlas s inkasem – souhlas s tím, že si banka pravidelně bude strhávat sjednanou částku. Jde o takzvané inkasní splátky. Tento postup je pro Vás maximálně komfortní. 
   
  Další možností je splácet daný úvěr pomocí trvalého příkazu, nebo pomocí jendorázových příkazů. Zde ale klesá Váš komfort. Každý měsíc musíme zadávat příkaz k úhradě ve Vaší bance. A v případě splácení trvalého příkazu při změně splátky musíte změnit výši, na kterou máte zadaný trvalý příkaz.

 • Podrobnosti najdete na produktových stranách.

  Naši certifikovaní finanční poradci Vám pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle Vaší aktuální situace.

 • Při schválení překlenovacího úvěru Vám založíme také stavební spoření. Bez něj byste překlenovací úvěr nemohli získat. Na stavebko si tak na začátku spoříte a současně splácíte úroky z překlenovacího úvěru. Po splnění potřebných podmínek, najdete je níže, dojde k takzvanému překlopení překlenovacího úvěru na řádný úvěr. To znamená, že se stavební spoření ukončí, uspořené finance se použijí na splacení části úvěru a vy pak splácíte už jen zbývající částku s ještě výhodnější úrokovou sazbou.

 • K překlopení překlenovacího úvěru na řádný úvěr dojde při splnění podmínek pro přidělení cílové částky.

  Podmínky pro přidělení cílové částky:

  1. Spoříte alespoň dva roky
  2. Dosáhli jste ohodnocovacího čísla více než 600 bodů (vzorec)
  3. Naspoříte nejméně 40 % (tarify OF), nebo 50 % (tarify OS)
 • Aktuální ohodnocovací číslo jednoduše najdete v Portálu pro klienty a poradce nebo nám zavolejte na zákaznickou linku, telefonní číslo 257 092 111.

 • Ohledně doplacení úvěru se prosím obraťte na jakoukoliv naši kancelář, kde s Vámi poradce probere možnosti, popřípadě podá žádost o vyčíslení na centrálu.

 • Všechny dokumenty  prosím zasílejte na adresu: Na hřebenech II 1718/8, Praha 4, 140 00.

  Dokládáte li faktury nebo výpis z katastru, tyto dokumenty můžete poslat elektronicky na e-mailovou adresu kontakt@wuestenrot.cz.

 • Pošlete nám e-mail na kontakt@wuestenrot.cz, ve kterém prosím uveďte: číslo smlouvy a souhlas s poplatkem dle platného Sazebníku (200 Kč). Následně Vám dokument vystavíme a zašleme písemně na Vaši adresu poštou.

 • U překlenovacího úvěru nelze změnit hlavního dlužníka, protože součástí překlenovacího úvěru je také stavební spoření, které je vázáno na rodné číslo.

  Hlavního dlužníka lze změnit až u řádného úvěru.