Kariéra

Garantujeme férové podmínky

Najít dobrou práci s příjemnými kolegy je k nezaplacení. My navíc nabízíme profesní vzdělávání a šanci najít si takovou náplň práce, která vás bude skutečně bavit.

Příležitost pro zkušené odborníky i absolventy

Ocenění za naše služby

pravidelně se umisťujeme na předních příčkách prestižních soutěží Banka roku a Zlatá koruna, což nám dlouhodobě potvrzuje vysokou kvalitu naší produktové nabídky

 

I v letošním roce pokračuje Wüstenrot – stavební spořitelna v dobré tradici úspěchů v prestižní soutěži finančních produktů Zlatá koruna. Kamarád+, naše stavební spoření pro děti a mladé do 24 let věku, si ze slavnostního vyhlášení odnesl Stříbrnou korunu.
Kamarád+ bodoval již podeváté a s celkovým ziskem pěti zlatých, dvou stříbrných a dvou bronzových umístění je rekordmanem soutěže.

V 7. ročníku soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku se vítězem v kategorii spořicích účtů stal Spořicí účet od Wüstenrot hypoteční banky.
V letošním ročníku jsme si připsali již 22. ocenění. Krásné druhé místo, a tedy Stříbrnou korunu, v kategorii stavební spoření obhájil náš překlenovací úvěr Půjčka ProBydlení.
Už pošesté za sebou se Wüstenrot stavební spořitelně podařilo umístit mezi třemi nejlepšími a svou sbírku pěti zlatých tak rozšířila o bronzovou pozici.
Wüstenrot opět potvrdil své postavení v tomto prestižním hodnocení.
Od roku 2003, kdy byla soutěž Zlatá koruna zavedena, získaly letos naše produkty stavebního spoření již jubilejní 20. ocenění. Stříbrná koruna patří Půjčce ProBydlení a Bronzovou korunu si odneslo stavební spoření Kamarád+ pro děti do 18 let. Kamarád+ bodoval již poosmé a celkovým ziskem pěti zlatých, jedné stříbrné a dvou bronzových korun je rekordmanem soutěže.
Naše stavební spořitelna opět triumfovala v soutěži Fincentrum Banka roku a už popáté, a to nepřetržitě za sebou, vyhrála kategorii Stavební spořitelna roku.
Tento dlouhodobý úspěch je přesvědčivou výpovědí o dobrém jménu i kvalitě produktů a služeb Wüstenrotu.
Produkty naší stavební spořitelny zcela ovládly soutěž o nejlepší finanční produkt roku Zlatá koruna. Spoření Kamarád+ opět obhájilo zlatou pozici, produkt ProSpoření zařadila porota na 2. místo a Půjčka ProBydlení se umístila na krásném 3. místě. Stupně vítězů tak v kategorii "Stavební spoření" patřily jen a jen Wüstenrotu. Již podruhé jsme, řečeno sportovní terminologií, dosáhli hattricku, a to se žádné jiné stavební spořitelně ještě nepodařilo.
Již počtvrté v řadě jsme byli oceněni titulem Stavební spořitelna roku. Jsme rádi, že se opět potvrdila vysoká kvalita služeb i produktů Wüstenrotu.
Stavební spoření Kamarád+ opět obhájilo v soutěži Zlatá koruna titul nejlepšího produktu v kategorii Stavební spoření. V téže kategorii patřilo 2. místo Wüstenrot Stavebnímu spoření.
Wüstenrot - stavební spořitelna byla již potřetí za sebou oceněna prestižním titulem Stavební spořitelna roku.
Již potřetí za sebou vystoupilo naše stavební spoření pro děti a mladé Kamarád+ v soutěži o nejlepší finanční produkt roku Zlatá koruna na nejvyšší stupeň v kategorii Stavební spoření. Na stupně vítězů ho doprovodilo ještě Wüstenrot Stavební spoření, které se umístilo jako třetí.
V soutěži Zlaté euro se Wüstenrot Spořicí účet opět umístil mezi třemi nejlepšími.                                                        
Wüstenrot - stavební spořitelna obhájila prestižní titul Stavební spořitelna roku.                                                                 
Stavební spoření pro děti a mladé Kamarád+ obhájilo v soutěži Zlatá koruna titul nejlepšího produktu v kategorii Stavební spoření. Stavební spořitelna zcela opanovala stupně vítězům této kategorie. 2. místo patřilo Wüstenrot Stavebnímu spoření a třetí se umístilo Vychytané spoření.
2. místo v soutěži Zlaté euro v kategorii Spořicí účty pro Wüstenrot Spořicí účet.                                                                          
V soutěži Finanční produkt roku obhájil Wüstenrot Spořicí účet jako jediný místo na stupních vítězů a umístil se jako třetí.
Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. byla vyhlášena Stavební spořitelnou roku 2011.                                                                           
V soutěži o nejlepší finanční produkt Zlatá koruna zvítězil v kategorii Stavební spoření produkt pro děti a mladé KAMARÁD+, nově zavedený úvěr na financování oprav a modernizací bytových domů TopRevit se umístil jako třetí v kategorii Podnikatelské úvěry.
Nový Wüstenrot Spořicí účet prokázal své kvality a byl vyhodnocen jako druhý nejlepší v kategorii Spořicí účty v soutěži Finanční produkt roku.
V soutěži o nejlepší finanční produkt Zlatá koruna získalo nově zavedené spoření pro děti do 18 let KAMARÁD+ 2. místo v kategorii Stavební spoření a 3. místo v kategorii Novinka roku.

Naše základní hodnoty

Zájmy klientů jsou pro nás na předním místě a nebereme na lehkou váhu ani zájmy našich zaměstnanců.

Základní hodnoty Wüstenrotu

 

 • Klient je středem našeho zájmu
 • Výkonnost se vyplatí
 • Jedna společnost (=jedna finanční skupina), jeden tým
 • Kuráž k inovacím
 • Důvěra
 • Přebíráme odpovědnost
 • Každá profese je důležitá, i ta tvoje.
 • Všichni máme stejná práva.
 • Do práce i z práce s úsměvem.
 • Naši budoucnost spojujeme s vaší.
 • Úspěch je největší motivací, peníze jsou příjemný výsledek.
 • Každý má svou kariéru ve vlastních rukou.
 • Vaše vědomosti – naše know-how.
 • Ceníme si předávání informací a dokážeme to ohodnotit.
 • Respektujeme vaše práva a zajistíme jejich dodržování.
 • Každý má možnost podílet se na rozvoji společnosti.
 • S poctivostí nejdál dojdeš.
 • Neptej se „Co chceš?“ ale „Jak ti mohu pomoci?“.
 • Každý pomáhá vytvářet obraz firmy.
 • Táhneme za jeden provaz.
 • Nenaštvi si kolegu tím, že tě celý den sháněl.
 • Když budeš plnit své úkoly včas, nebudou tě kolegové obtěžovat zbytečným připomínáním.
 • Když budeš těžké úkoly přehazovat na jiné, nikdy se je nenaučíš řešit.
 • Každý jsme v něčem jiný. To je přece dobře, ne?
 • Pozdravem neurazíš.
 • Osobním kontaktem můžeš získat i ztratit.
 • Rychlá odpověď je standardem.
 • Jsme silná finanční společnost
 • Hledáme nové výzvy, myšlenky, postupy
 • Zákazník nám může věřit, protože jsme dlouhodobě spolehliví
 • Důvěra je založena na našem každodenním transparentním chování
 • Moje práce není v konfliktu s tvojí, náš úkol je dělat práci spolu, máme stejný cíl
 • Jsme zodpovědní, přinášíme svůj vklad do celkového obrazu naší finanční skupiny
 • Dodržujeme zásady slušného chování a etiky
 • Poskytujeme pracovníkům na všech stupních kariéry příležitosti k profesnímu rozvoji

Mnoho důvodů proč Wüstenrot

V době převratných politických a ekonomických změn je Finanční skupina Wüstenrot nositelem stabilních hodnot, které v nezměněné podobě navazují na mimořádně dlouhou a úspěšnou tradici.

Přestože portfolio našich služeb a produktů neustále roste, pro klientovy finance a potřeby jsou Finanční skupiny Wüstenrot důvěryhodným, profesionálním a stabilním partnerem stejně jako na počátku, již téměř před sto lety.

Finanční skupinu Wüstenrot tvoří dvě společnosti. Díky jejich úzké spolupráci a společné obchodní síti finančních poradců má klient Finanční skupiny Wüstenrot svého osobního finančního poradce, a tím všechny potřebné služby snadno dostupné.

Pro každého klienta to znamená unikátní možnost řešit aktuálně své potřeby se svým finančním poradcem, kterého zná a důvěřuje mu. Finanční poradce je zároveň obeznámen s rodinnou a finanční situací klienta a může tak navrhnout řešení, které je pro něj v dané chvíli optimální.

Základ této spolupráce spočívá v tom, že finanční poradce se nejdříve ptá na finanční situaci, potřeby a priority klienta a teprve potom přistupuje k návrhu řešení a výběru nejvhodnějšího produktu.

Víme, že život přináší i změny a nečekané situace. Jsme připraveni flexibilně reagovat na změněné potřeby a priority našeho klienta a připravit tak řešení na míru v každém okamžiku.

Finanční skupina Wüstenrot je pro klienty nejenom zárukou profesionality a kvality. S každou další oblastí, kterou klientovi spravuje, přináší mimo jiné i klientské bonusy a slevy. I proto je naší hlavní výhodou schopnost řešit všechny klientovy potřeby a priority v oblasti finančního poradenství. Finanční skupina Wüstenrot je nejvýhodnějším řešením především pro rodiny.

Interně platnou normou pro všechny zaměstnance a spolupracovníky je Kodex chování. Kodex chování skupiny W&W stanoví minimální standardy chování členů skupiny W&W a vztahuje se na všechny zaměstnance českých společností Wüstenrot, na obchodní zástupce, manažery i členy orgánů. Standardy upravují jak vzájemné chování uvnitř našich společností, tak navenek vůči klientům, konkurentům, obchodním partnerům, úřadům a akcionářům.

Cílem tohoto Kodexu není jen řádné provádění zákonů a vnitřních předpisů v praxi, ale také bezchybné, profesionální a etické chování příslušníků skupiny při jejich běžné každodenní práci.

Ať už stavíte či rekonstruujete, kupujete byt či teprve plánujete pořízení vlastní nemovitosti, ať hledáte možnost úvěru nebo naspoření, zajištění rodiny a majetku pro případ jakýchkoli nečekaných situací, nebo chcete řešit finanční zabezpečení na důchod či na krátkodobé cíle a sny,

Finanční skupina Wüstenrot je vždy správnou volbou. Jsme tu pro vás!

Obchodní aktivity a finanční poradenství

Finanční poradce u Wüstenrotu

Předpoklady

Finančním poradcem společností Wüstenrot se zdaleka nemůže stát každý.
Základním předpokladem je pochopitelně minimálně úplné střední vzdělání ukončené maturitní zkouškou a trestně-právní bezúhonnost.

Hodnoty

Daleko důležitější je pro nás však ztotožnění se s hodnotami, jejichž nositelem je značka Wüstenrot již téměř sto let.
Z toho pro naše finanční poradce mimo jiné vyplývá, že finanční poradenství společností Wüstenrot chápe jako běh na dlouhou trať. Podpisem jedné smlouvy pro nás práce s klientem nikdy nekončí, ale naopak začíná.
Schopnost naslouchat a zároveň ochota neustále se vzdělávat jsou samozřejmostí.

Cíl

Odměnou za splnění těchto náročných kritérií je našim finančním poradcům jistota dlouhodobé spolupráce za mimořádně výhodných podmínek. Těmi jsou nejenom trvale motivační odměnový systém, ale i možnosti se neustále vzdělávat.
Tato spolupráce přináší finančním poradcům navíc možnost plánovat si vlastní čas a lépe tak skloubit pracovní a soukromý život.
Úspěšní finanční poradci společnosti Wüstenrot zažívají pocity uspokojení ze smysluplné a zajímavé práce, která je přínosem a službou ostatním.

Příběhy úspěšných (success stories)

Kariéra u Wüstenrotu nemusí skončit pouze u pozice, na kterou nastoupíte. Trvale podporujeme růst a posun v kariéře našich zaměstnanců. Podívejte se na několik příkladů vybraných kolegů, kteří se z referentských pozic vypracovali až na ty vedoucí.

Zdeněk

Aktuální pozice:

 • Vedoucí úseku Správa a ekonomika obchodu

Pozice při nástupu:

 • Referent marketingu

Kolik let pracuji ve Wüstenrotu:

 • Od roku 1998

Co mi tato společnost dala:

Možnost růst se společností. Wüstenrot se od mého nástupu vyvíjel ze středně velké firmy reprezentované „pouze“ stavební spořitelnou do současné podoby představující sdružení společností Wüstenrot, jehož cílem je poskytování komplexního finančního zabezpečení. Stejně tak rostly a měnily se moje pracovní úkoly a požadavky s tím spojené. Měl jsem možnost poznat fungování marketingu, dále řízení obchodu jak z jeho aktivně-prodejní stránky, tak v poslední době také fungování obchodu z pohledu jeho „datové“ podpory. A právě díky těmto možnostem jsou pracovní výzvy související s uplatněním v naší firmě velmi rozmanité.

Jana

Aktuální pozice:

 • Vedoucí úseku Hospodářská správa

Pozice při nástupu:

 • Referent správy smluv

Kolik let pracuji ve Wüstenrotu:

 • Od roku 1994

Co mi tato společnost dala:

Při mém nástupu do společnosti Wüstenrot bylo stavební spoření ještě v plenkách, o úvěrech jsme nevěděli nic, a že jednou budeme úspěšní i v oblasti pojištění by nás ani ve snu nenapadlo. 
Učili jsme se za pochodu, spousta věcí byla nová pro nás pro všechny, a bez ochoty myslet, hledat řešení a zapojit se do různých činností by to nešlo. Za těch pár let jsem vystřídala 3 pozice, každá byla vždy o něco „výš“ než ta předchozí. Takže mohu směle říci, že Wüstenrot mi dal to, čím dneska profesně jsem – odbornost, vědomosti, dovednosti, sebevědomí, schopnost rozhodovat a přijímat změny. Samozřejmě si to z mé strany vyžádalo mnoho úsilí, ale také naučilo používat zdravý selský rozum. Jak se říká: „bez práce nejsou koláče“ a to platí všude i v naší společnosti. 
A nesmím zapomenout na to, že jsem zde potkala mnoho skvělých lidí a věřím, že s některými z nich se budu potkávat celý život i když to už třeba nebude na půdě této společnosti.

Životní motto:

Štěstí je to jediné co můžeš dát, aniž bys to sám měl!

Doporučení pro nové kolegy:

Kdo se práce nebojí, ten se u nás bude mít dobře :-)

Lenka

Aktuální pozice:

 • Regionální ředitelka pro jižní Moravu

Pozice při nástupu:

 • Finanční poradce

Kolik let pracuji ve Wüstenrotu:

 • Od roku 2001

Co mi tato společnost dala:

Hned zpočátku podporu a profesionální zázemí, dále přátele, finanční ohodnocení, uznání a v neposlední řadě úspěch. Jsem ráda, že mohu pracovat pro společnost, kde mohu projevovat své názory, které jsou vnímány. Mám možnost profesně růst a cítím se jako v rodinné firmě se silným zázemím.

Životní motto:

,,Svět není jen samé slunce a duha. Je to hodně zlé a drsné místo, i když jsi sebesilnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet, když to připustíš. Ale nejde o to, jak inkasuješ, ale tady jde o to kolik ran uneseš, a přesto se znovu zvedneš, kolik ran dokážeš přijmout a nezastaví tě. Jenom tak se vítězí. To chce znát svoji cenu a jít houževnatě za svým, ale musíš umět snášet rány. A ne si stěžovat, že nejsi tam, kde jsi chtěl a ukazovat na ni, něho či kohokoliv, že to zavinili. To dělají jenom zbabělci a to ty nejsi. Jsi lepší, pamatuj.“ Rocky Balboa

Doporučení pro nové kolegy:

Viz.  životní motto

Aleš

Aktuální pozice:

 • Team leader lektorů

Pozice při nástupu:

 • Referent péče o klienty (evidence smluv o stavebním spoření a schvalování překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření)

Kolik let pracuji ve Wüstenrotu:

 • Od roku 2004

Co mi tato společnost dala:

Krom dalšího 3 důležité věci: jistotu a zázemí;  prostor pro profesní i osobní rozvoj; spolupráci se zajímavými osobnostmi, které mě ovlivnili a formovali

Životní motto:

Nedělej druhým to, co nechceš, aby dělali Tobě

Doporučení pro nové kolegy:

Najít pod slupkou směrnic, předpisů a procesů skvělé lidi, kteří tvoří pulsující srdce společnosti.

Martina

Aktuální pozice:

 • Sales & Legislative implementation manager

Pozice při nástupu:

 • Referent správy smluv

Kolik let pracuji ve Wüstenrotu:

 • Od triumfu českých hokejistů a skvělých výsledků Katky Neumannové na zimních olympijských hrách v Naganu. Olympijské hry jsem ještě stihla sledovat z domova :-)

Co mi tato společnost dala:

Nové příležitosti, rozmanité pozice, naučit se něco nového, poznat spoustu nových lidí, rozvíjet se, nebát se říci svůj názor a pracovat v úspěšné společnosti.

Životní motto:

Co mě nezabije, to mě posílí.

Doporučení pro nové kolegy:

Ať se Vám u nás líbí.

Chci pracovat na centrále

aktuálně volné pozice 

Back-office (centrála Praha 4)

Každá společnost je tak dobrá, jak kvalitní jsou lidé, kteří v ní pracují. Proto investujeme do vašeho vzdělávání a vy tak získáváte možnost se vzdělávat a profesně růst.

Pro nové zaměstnance máme připravený adaptační proces, který kombinuje různé vzdělávací metody. Absolvujete vstupní školení, kde se zajímavou formou dozvíte o historii firmy, její vizi, strategii i organizaci centrály a obchodních sítí. Dále můžete absolvovat produktová školení v rozsahu potřebném pro vaši pozici. Adaptace je doplněna o e-learningové kurzy, školení připravená na míru pro danou pozici či „on-the-job“ tréninky.

Interní vzdělávání

 • kurzy němčiny a angličtiny, které probíhají v centrále
 • trénink v oblasti měkkých dovedností (soft skills) jako je asertivita, timemanagement, zvládání stresu, telefonická komunikace…
 • odborná školení
 • produktová školení
 • konference
 • koučink či mentoring

Naše zaměstnance tak podporujeme nejen finančně při studiu VŠ, MBA, ACCA a dalších programů.

V ČR i v zahraničí

Pro zaměstnance s vysokým potenciálem máme připravené programy Talent Club v ČR a Talent Club v Německu.

Volitelné benefity

 • příspěvky na penzijní a životní pojištění, kulturu a volný čas
 • 5 týdnů dovolené
 • nadstandardní zdravotní péče zahrnující očkování nebo vitamíny zdarma
 • dny zdraví s konzultací odborných lékařů
 • možnost flexibilní pracovní doby či zkráceného úvazku
 • 4denní sick leave
 • zapojení zaměstnanců na mateřské/rodičovské dovolené
 • odměny k významným životním a pracovním výročím
 • zvýhodněné bankovní produkty
 • slevy u vybraných společností

 

Chci pracovat s klienty

 

Pošlete nám životopis, nebo se jen zeptejte na podrobnosti

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřuji souhlas s tím, aby společnosti Wüstenrot – stavební spořitelna a.s., IČO: 471 15 289 a Wüstenrot hypoteční banka a.s., IČO: 267 47 154 osobní údaje mnou uvedené v tomto kontaktním formuláři zpracovávaly pro účel náboru zaměstnanců na nové či uvolněné pracovní pozice (Recruitment), a to po dobu dvou let od udělení tohoto souhlasu. Souhlas je možné kdykoli odvolat. Rovněž potvrzuji, že jsem se seznámil/a s podmínkami zpracování osobních údajů uchazečů o zaměstnání dostupnými na https://www.wuestenrot.cz/informace-o-zpracovani-osobnich-udaju/zamestnanec.

Systém vzdělávání a podpory

Pro začínající i zkušené finanční poradce v oboru máme připravené zapracování, ve kterém získáte produktové, procesní a legislativní znalosti a dovednosti pro kvalitní poradenství klientům. Součástí zapracování Vám pomůžeme rozjet úspěšnou kariéru krok po kroku.

Benefity

 • produktové portfolio
 • provizní systém se startovací dobou
 • finanční podpora pro nové poradce
 • motivační systém celorepublikových a regionálních soutěží
 • zázemí regionálních, oblastních a kontaktních center
 • metodická a informační podpora a systém vzdělávání
 • marketingová podpora
 • klub VIP poradců
 • stabilní klientský kmen
 • zvýhodněné bankovní produkty
 • slevy u vybraných společností

Nová legislativa je příležitost pro šikovné finanční poradce!

Pár slov k vlivu novely zákona o spotřebitelském úvěru na oblast finančního poradenství

Novela zákona o spotřebitelském úvěru platí od 1. prosince 2016. Co kromě zvýšené ochrany spotřebitele znamená pro finanční instituce?

Klíčová je pro nás změna týkající se finančních poradců a úvěrových makléřů. Vítáme větší dohled a zvýšený důraz na jejich odbornost, důvěryhodnost a profesionalitu. To rozhodně prospěje trhu a obecně pověsti finančního poradenství.

S novými podmínkami se musí vypořádat všichni, jak je na tom Wüstenrot?

Jsme v jiné situaci než klasické banky s kamennými pobočkami. Kvalitní síť vázaných finančních poradců je pro naše úspěšné fungování na trhu zcela klíčová. Na změny jsme se velmi dobře připravili a našim klientům se i nadále dostane odborné a profesionální péče. Ale vždy je co vylepšovat a rádi bychom náš prodejní tým o další kvalitní poradce ještě rozšířili.

Co nabízíme svým vázaným finančním poradcům?

Náš přístup bychom mohli shrnout heslem: „Vy máte otázky, my máme odpovědi“. Každému našemu vázanému zástupci vyřídíme zdarma registraci u ČNB a zajistíme přípravu na odbornou zkoušku. Jsme společnost orientovaná na výsledky a jejich plnění umíme nadstandardně ocenit. Nabízíme řadu atraktivních výhod jako adaptační program a proškolení zdarma pro nové kolegy, motivační soutěže, slevy na produkty a neustálou podporu se zázemím silné finanční skupiny. Musím zmínit speciální benefity jako zvýhodněný operativní leasing či pojištění odpovědnosti.

Wüstenrot umí vyřešit nejen bydlení, ale i potřeby finančních poradců.

 

spolupráce s Wüstenrotem mě zajímá > přejít na kontaktní formulář