Bankéři Wüstenrotu jdou do škol

novinky

Wüstenrot se aktivně zapojil do projektu České bankovní asociace „Bankéři jdou do škol“, který se zaměřuje na oblast finančního vzdělávání a je určený pro studenty gymnázií a středních škol. Tématem letošního ročníku se stala kyberbezpečnost.

Letošní setkání se odehrálo ve čtvrtek 20. října 2016 a IT odborníci finanční skupiny Wüstenrot se setkali se studenty Bankovní akademie v pražských Vršovicích. Studenti získali jedinečnou příležitost diskutovat s bankéři o tom, jak s ohledem na finance neriskovat v online prostředí, jak rozpoznat kybernetický útok a ochránit svá osobní data či o zabezpečení bank na internetu. Toto téma je přitom v Česku stále podceňováno a zabezpečení svých online finančních aktivit lidé nevěnují přílišnou pozornost.
„Bankéři jdou do škol“ je aktivita České bankovní asociace, která se tímto snaží o osvětu a edukaci mladých lidí denně se pohybujících v online prostředí. Projekt, postavený na osobních setkáních vrcholových představitelů bank se studenty posledních ročníků středních škol, je realizován od roku 2014. Každý rok akcentoval jednu oblast nakládání s penězi – první ročník byl věnován finanční gramotnosti, druhý pak digitálnímu bankovnictví.
Právě na zabezpečení internetového a mobilního bankovnictví či používání online plateb se zaměřuje druhý vzdělávací program ČBA – „Bezpečné banky“.  Jeho cílem je zvyšovat vzdělanost českých klientů s ohledem na správné chování v online finančním prostředí. Více podrobností najdete na www.bezpecnebanky.cz.

Kompletní informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.bankerijdoudoskol.cz.

Finanční skupina Wüstenrot je stálým členem České bankovní asociace a disponuje velmi kvalitními finančními produkty, které jsou každoročně oceňovány v soutěžích Banka roku a Zlatá koruna. Bližší informace o aktuální nabídce vám zdarma poskytnou naši certifikovaní finanční poradci.