Barometr obliby: Stavební spoření je nejoblíbenější spořicí produkt

novinky

2016 - Pravidelný průzkum obliby spořicích produktů ukázal, že 59 % Čechů pokládá za nejvýhodnější spořicí produkt stavební spoření.

Ve srovnání s 1. čtvrtletím letošního roku vzrostla jeho obliba o 7 procentních bodů. Vysoká obliba stavebního spoření je dána jeho podstatou. Stavební spoření totiž nenabízí jen nejlepší sazby na spoření, ale i možnost půjčit si za výhodných podmínek na bydlení.

Výsledky květnového výzkumu agentury IBRS, který uskutečnila na vzorku 1000 respondentů,
ukazuje následující obrázek:

Doplňkové penzijní spoření má v oblibě 48 % Čechů, spořicí konto pak 44 % z nich. Necelá třetina respondentů uvedla podílové fondy, akcie, obligace či termínové vklady.

Průzkum dále potvrdil, že Češi preferují vše, co souvisí s bydlením. Tři čtvrtiny dotázaných odpovědělo, že nejlepší je investovat peníze do nemovitosti nebo do pozemku. Takže není náhodou, že právě stavební spoření jako jediné překročilo hranici 50 procent.

Produktová nabídka Wüstenrotu je špičkou na trhu stavebního spoření, což dokládají nejvyšší ocenění v soutěžích Zlatá koruna a Banka roku. V posledních ročnících Zlaté koruny byly opakovaně oceněny produkty Kamarád+Půjčka ProBydlení.

Máte dotaz? Zavoláme Vám.

* Povinné pole

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.