Výsledky průzkumu: Nejdůležitější je společné bydlení

novinky

2016 - Pro nastávající rodiče je v souvislosti s narozením dítěte hlavní prioritou společné bydlení. Podle našeho průzkumu, který se uskutečnil ke konci května, ho za důležité považuje 92 % lidí.

Více než devět lidí z deseti si myslí, že než se budoucí rodiče rozhodnou pořídit si spolu dítě, měli by mít vyřešené bydlení. 54 % respondentů to považuje za důležité, přičemž je jim jedno, zda budou bydlet ve vlastním, pronajatém bydlení nebo třeba u rodičů. Náš průzkum také ukázal, že podíl lidí, kteří nechtějí dítě přivést do bytového provizoria, roste.
Přes 38 % oslovených si dokonce myslí, že bydlení je nejen důležité, ale mladí rodiče by měli usilovat o to, aby si pořídili vlastní byt či dům. Největší zájem o bydlení ve vlastním mají příslušníci generace Y, tedy mezi mladí lidé 18 a 26 lety. Variantu, aby mladá rodina po narození dítěte měla už rovnou svůj vlastní byt či dům, preferuje 42 % z nich.

„Lidé si umí spočítat, na kolik je vyjde, pokud budou platit za pronájem a na kolik by je vyšlo, pokud by si byt či dům pořídí do svého vlastnictví. Hypotéku na vlastní bydlení nabízíme za velmi výhodné úrokové sazby a z dlouhodobého hlediska se tak investice do vlastního bydlení vyplatí,“ říká Pavlína Musilová z Wüstenrotu. „Na druhou stranu by však lidé v touze po vlastním bydlení neměli přecenit své finanční síly a pořizovat si ho za každou cenu.

Na řešení bydlení je specialistou Wüstenrot, jehož produktová nabídka je špičkou na trhu stavebního spoření, což dokládají nejvyšší ocenění v soutěžích Zlatá koruna a Banka roku. V posledních ročnících Zlaté koruny byly opakovaně oceněny produkty Kamarád+ (spoření pro děti a mládež do 18 let) a Půjčka ProBydlení (úvěr na řešení bydlení - např. koupi nemovitosti, pořízení družstevního bydlení, rekonstrukci a modernizaci).

Pokud i vy chcete vylepšit své bydlení, tak se můžete zdarma poradit s našimi certifikovanými finančními specialisty, kteří vám zdarma odborně poradí a spočítají, jaké možnosti můžete využít. Případně stačí zanechat kontakt a specialista se s vámi sám spojí.

Máte dotaz? Zavoláme Vám.

* Povinné pole

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.