Poplatkové prázdniny a 7letá fixace úroků

novinky

Praha 1. března 2018 – Wüstenrot hypoteční banka zavádí od 1. března poplatkové prázdniny. Bez poplatků za zpracování a poskytnutí úvěru jsou dostupné Hypotéka pro vlastní bydlení a Hypotéka na cokoliv. Navíc u Hypotéky Refin mohou klienti zažádat nově o fixaci na 7 let a získat interní ocenění nemovitosti za sníženou cenu.

hypotéka od Wüstenrotu je klíčem k bydleníOd začátku března mohou zájemci nejen o vlastní bydlení ušetřit na poplatku za zpracování a poskytnutí úvěru. Pro všechny doby fixace úrokové sazby Wüstenrot promine poplatek ve výši 2 400 Kč. Ani ti, kteří si vyberou Hypotéku Refin určenou na refinancování, nepřijdou zkrátka. Pro ně má Wüstenrot připravenou zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti. Pokud nemá klient k dispozici původní ocenění svého bytu či domu, přijde jej pouze na 1 000 Kč. Standardní výše poplatku za interní ocenění bytové jednotky přitom činí 1 750 Kč, rodinný dům přijde na 2 400 Kč.

Nově sedmiletá fixace
Klienti, kteří se rozhodnou refinancovat svou hypotéku u Wüstenrotu, mají možnost si od 1. března zvolit nově fixaci úrokové sazby na 7 let ve výši 2,64 % ročně. Na výběr mají i nadále fixace na 3 roky (2,24 % ročně) nebo na 5 let (2,44 % ročně). „Reagujeme na současný trend, ze kterého je patrné, že se klienti stále více přiklánějí k delším fixacím. Rozšířením nabídky jim vycházíme vstříc. Nově si u nás mohou zajistit dnešní sazby již dva roky před samotným čerpáním hypotečního úvěru. Dvouleté období pro čerpání přijde vhod nejen při plánované výstavbě domu, ale zejména při refinancování. Klienti, kterým končí fixace až za dva roky, si tak u nás mohou aktuální sazby zajistit už dnes,“ říká Marian Holub, produktový manažer hypoték Wüstenrot.

Úprava sazeb
Wüstenrot hypoteční banka zvyšuje v reakci na Českou národní banku úrokovou sazbu hypoték s LTV do 80 % plošně o 0,2 procentního bodu u všech fixací. Změna se kromě Hypotéky pro vlastní bydlení týká také Hypotéky Refin. „Zvýšení sazeb v našem případě alespoň částečně kompenzujeme odpuštěním poplatků u vybraných hypoték. Sazby u Hypotéky na pronájemHypotéky na cokoli se nemění,“ upozorňuje Holub.

Klienti Wüstenrotu si mohou sjednat například Hypotéku pro vlastní bydlení ve výši 1,5 mil. Kč se sazbou 2,34 % ročně, což je ve srovnání s konkurencí stále výhodné. „Doporučujeme neodkládat svá rozhodnutí o pořízení vysněné nemovitosti příliš dlouho, neboť podmínky na trhu se mohou za pár měsíců opět lišit,“ uzavírá Holub.

Wüstenrot předpokládá, že zájem o hypotéky nebude ani v letošním roce výrazně polevovat. Do dalšího vývoje se promítnou rostoucí ceny, nedostatek nemovitostí vhodných k pořízení včetně zásahů České národní banky v oblasti poskytování hypoték. Na kroky regulátora reaguje většina bank právě tím, že zvyšuje úrokové sazby.

Využijte nezávaznou konzultaci s certifikovaným finančním poradcem!

Kontaktujte nás a my vám rádi zodpovíme vaše dotazy.

 

Máte dotaz? Zavoláme Vám.

* Povinné pole

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.