Wüstenrot ProAuto – povinné ručení a havarijní pojištění snadno online

9. března 2012 - Levnější povinné ručení, tři varianty havarijního pojištění – Komplet, Praktik a Expert - a tři výše spoluúčasti, to je nové pojištění Wüstenrot ProAuto, které lze nově sjednat i online nebo telefonicky.

Pojišťovna Wüstenrot přichází s významně inovovaným pojištěním vozidel ProAuto. Upravila jak povinné ručení, které pro mnohé majitele vozidel výrazně zlevnila, tak havarijní pojištění, kde si klient může kromě kompletního pojištění zvolit z dalších dvou nových variant. Nyní lze nové pojištění ProAuto sjednat snadno a rychle i online na novém portálu wüstenrot24.cz nebo telefonicky na 800 22 55 55, volání je zdarma pomocí prodejního call centra.

Pokud však někdo dává přednost sjednání pojistné smlouvy klasickým standardním způsobem, může tak učinit jak na pobočce Wüstenrotu, tak přes finančního poradce. 

U povinného ručení nabízí Wüstenrot atraktivní pojistné závislé na věku, bydlišti a zkušenostech za volantem. Základní pojištění nejvíce zlevnilo v kategoriích nejběžněji používaných vozů a pro mimopražské řidiče. “Vyježděný“ bonus činí až 60 %, a to po 120 měsících jízdy bez nehod. 

Také na havarijním pojištění lze ušetřit a zvolit podle rozsahu krytí rizik levnější variantu. 
Všechna rizika kryje pojištění Komplet, a to poškození nebo zničení vozidla jakoukoliv nahodilou událostí, např. nárazem na jakoukoliv překážku, střetem s jiným účastníkem silničního provozu včetně střetu se zvěří, pádem stromu, skal a jiných předmětů, které nejsou součástí pojištěného vozidla, požárem, výbuchem, poškozením přírodními živly, vandalismem, vloupáním, odcizením pojištěného vozidla či ztrátou vozu v důsledku povodně či záplavy.

Varianta Praktik kryje škody na vozidle ve stejném rozsahu, jako verze Komplet, nezahrnuje však již krytí škody v důsledku odcizení vozidla. Wüstenrot Expert - na rozdíl od verze Komplet - kryje nezaviněné škody, a proto nezahrnuje pojištění škody způsobené nárazem na překážku či střetem s jiným účastníkem silničního provozu.

U každé z variant havarijního pojištění se nabízejí tři druhy spoluúčasti: 5 % z pojistného plnění, minimálně 5 000 Kč, 10 % z pojistného plnění, minimálně 10 000 Kč a 20 % z pojistného plnění, minimálně 20 000 Kč. O výši této spoluúčasti se snižuje pojistné plnění pojišťovny. 

A kdo chce být skutečně dokonale pojištěn, může si sjednat připojištění skel, úrazu, zavazadel, poskytnutí náhradního vozu a rozšířené asistenční služby.

Příklad:
Klient z Klatov (28), který od svých 18 let jezdí bez nehod, si koupil Škodu Octavii, 1,9TDI Classic, o výkonu 66kW z roku 2002.

 

 

Povinné ručení

Havarijní pojištění

(Komplet)

Roční pojistné

4 040 Kč

4 698 Kč

Sleva za propojištěnost 

 

-5%

Bonus za 120 měsíců jízdy bez nehod

-60 %

-60%

Výsledné roční pojistné 

1 620 Kč

1 901 Kč

Za pojištění ProAuto zaplatí 3521 korun ročně. Navíc bude mít úrazové pojištění na celkovou částku 1  000 000 Kč a také asistenční služby po celou dobu pojištění zdarma.

Kontakt: 
Mgr. Kateřina Bílá, MBA – tisková mluvčí
tel.: 257 092 353, e-mail: katerina.bila@wuestenrot.cz