Wüstenrot upevnil své postavení na trhu stavebního spoření

tiskové zprávy

Praha, 3. 11. 2010 – Stavební spořitelna Wüstenrot uzavřela za první tři čtvrtletí letošního  roku 54 071 smluv na cílovou částku přes 17,7 miliardy korun a tím dosáhla  nejlepšího výsledku za posledních pět let.

Ze všech stavebních spořitelen letos dosáhla nejvyšších meziročních nárůstů nových obchodů - v počtu smluv o 13,2 %, v celkové cílové částce dokonce o 23,6 %. Její podíl na trhu se zvýšil na 9,2 %.
Také úvěrové obchody se v letošním roce pro stavební spořitelnu Wüstenrot vyvíjí velmi pozitivně. Celkem poskytla 6672 úvěry v hodnotě 4,9 miliardy korun. Na rozdíl od většiny stavebních spořitelen dosáhla výsledků srovnatelných s loňským rokem a díky tomu zvýšila svůj podíl na trhu úvěrů na více než 11 %.
Aktiva stavební spořitelny Wüstenrot vzrostla meziročně o 2,8 mld. Kč na 37,4 mld. Kč. Čistý zisk dosáhl 274,6 mil. Kč.

Stavební spoření s nejvyšší úrokovou sazbou z vkladů
Stavební spořitelna Wüstenrot nabízí v současné době nejvyšší úrokovou sazbu z úspor na trhu ve výši 2,5 % p.a. Jako jediná úročí vklady zvýšenou sazbou po celou dobu spoření. Při šestiletém spoření a za současně platných podmínek dosáhne zhodnocení vkladů v průměru až 7,5 % ročně
Stavební spoření Wüstenrot bude výnosově velmi zajímavé i v případě přijetí navrhovaných změn. Zhodnocení vkladů by u Wüstenrotu mohlo dosáhnout až 6 %.

Kontakt: 
Mgr. Kateřina Bílá, MBA – tisková mluvčí
tel.: 257 092 353, e-mail: katerina.bila@wuestenrot.cz