Wüstenrot hypoteční banka úspěšně uzavřela rok 2010

tiskové zprávy

Praha, 11. dubna 2011 – Wüstenrot hypoteční banka uzavřela loňský rok s pozitivními obchodními i hospodářskými výsledky. Její aktiva vzrostla na téměř 12 miliard korun a  vytvořený čistý zisk na 75 milionů korun. Obdobně jako celý trh vykázala banka podstatný nárůst hypotečních obchodů. S velkým zájmem klientů se v závěru roku setkala nabídka nově zavedeného spořicího účtu ovládaného pomocí internetového bankovnictví.

Banka schválila celkem 2 655 hypotečních úvěrů v objemu 3  296 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst o 21 % v počtu a o 10 % v objemu hypoték. 
Na  účely koupě bytu nebo domu poskytla banka 41 % z  celkového počtu hypoték, podíl hypoték na refinancování stávajících úvěrů na bydlení se zvýšil na téměř 30 %. Banka na tento účel nabízí speciální hypotéku REFIN za zvýhodněné úrokové sazby. Vyřízení tohoto hypotečního úvěru je pro klienta administrativně velmi jednoduché a navíc bez poplatku. 

Na základě rozšíření bankovní licence o internetové bankovnictví uvedla banka v listopadu 2010 na trh nový produkt Wüstenrot Spořicí účet, ke kterému nabízí internetové bankovnictví zdarma. Tento spořicí účet se setkal s velkým zájmem klientů, kteří si za necelé dva měsíce sjednali přes 3 750 účtů a vložili na ně částku téměř 2  mld. Kč.

Pozitivní obchodní výsledky se promítly do nárůstu bilanční částky, která meziročně  vzrostla o 2,8 mld. Kč a ke konci roku činila 11 957 mil. Kč. V roce 2010 vytvořila banka čistý zisk ve výši 75 milionů korun, tj. 5,5krát vyšší než v roce 2009. 

Údaje jsou auditované.

Kontakt: 
Mgr. Kateřina Bílá, MBA – tisková mluvčí
tel.: 257 092 353, e-mail: katerina.bila@wuestenrot.cz