Wüstenrot snížil úrokové sazby hypotečních úvěrů

tiskové zprávy

Praha, 15. října 2012 - Wüstenrot snižil od pondělí 15. října úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,2 p. b. Klienti nyní mohou získat úrokovou sazbou na úrovni 2,69% p. a.

Hypoteční banka Wüstenrot snížila s platností od 15. října úrokové sazby s tříletou a pětiletou fixací, za které poskytuje hypoteční úvěry na účely bydlení a refinancování, o 0,2 procenta. Snížení se týká všech druhů sazeb, tj. garantované, minimální i EXTRA sazby.

Výše úrokové sazby se odvíjí od výše hypotéky. Minimální sazby platí pro hypoteční úvěry od 1,3 mil. korun, EXTRA sazby pro hypotéky od 1,8 mil. Kč, přičemž v obou případech nesmí úvěr přesáhnout 85 % LTV.  

Pokud si klient současně s hypotékou sjedná u Wüstenrotu také zvýhodněné životní a majetkové pojištění, sníží mu banka úrokovou sazbu o další 0,2 procenta.

Hypotéku Wüstenrot na vlastní bydlení ve výši od 1,8 mil. Kč nabízí banka s úrokem od 2,79 % p. a., ještě výhodnější sazbu může klient získat u hypotéky na refinancování, a to od 2,69 % p. a. 

„Úroková politika naší banky je postavena na garantovaných sazbách, které platí pro všechny žadatele, kteří splní základní podmínky pro poskytnutí hypotéky. Výsledná úroková sazba, za kterou náš klient hypotéku skutečně získá, tak může být jen nižší, a to až o 0,54 procenta. Klienti Wüstenrotu na tomto principu rozhodně jenom získají. Jak vyplývá z údajů analytického útvaru Fincentra, které měsíčně zpracovává vážený průměr úrokových sazeb na hypotečním trhu, poskytuje naše banka úrokové sazby pod průměrem trhu.“ vysvětluje Tomáš Halla, vedoucí úseku vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Hypotéka bez poplatku
Klient Wüstenrotu ušetří i na dalších nákladech spojených s hypotékou. Hypotéku Wüstenrot na vlastní bydlení do 85 % LTV s tří a pětiletou fixací úrokové sazby a Hypotéku Refin mu banka vyřídí zdarma. Žádné poplatky si neúčtuje ani např. za čerpání úvěrových prostředků či předčasné splacení části úvěru přesahující 70 % zástavní hodnoty nemovitosti.

Více o nabídce hypoték a aktuálních úrokových sazbách na www.wustenrot.cz

Kontakt: 
Mgr. Kateřina Bílá, MBA – tisková mluvčí
tel.: 257 092 353, e-mail: katerina.bila@wuestenrot.cz