Wüstenrot vylepšil podmínky hypotéky na výstavbu

tiskové zprávy

Praha 18. dubna 2018 – Financování výstavby rodinného domu s Wüstenrotem je teď jednodušší. Klienti mohou na rozjezd stavby získat až 100 % současné hodnoty nemovitosti přímo na svůj běžný účet a vlastní prostředky použít až později. Novinka se vztahuje primárně na Hypotéku pro vlastní bydlení s účelem novostavba rodinného domu.

„Mít na začátku dostatek financí z hypotéky na zahájení stavby a k tomu vlastní prostředky jako rezervu je vždy výhodné. Klientům tím usnadníme rozjezd výstavby rodinného domu,“ říká Marian Holub, produktový manažer hypoték Wüstenrot.

Klienti s vlastním pozemkem, na kterém chtějí hypotékou financovat výstavbu domu, se nejčastěji potýkají s problémem, že musí zahájení stavby financovat ze svých úspor. Wüstenrot má ale pro ně řešení. Vylepšení hypotéky na výstavbu totiž znamená, že klient nemusí použít vlastní prostředky na začátku, čerpání hypotéky je možné ihned až do výše 100 % současné hodnoty pozemku. Klient obdrží peníze rovnou na svůj běžný účet a z peněz od Wüstenrotu může financovat zahájení stavby.

V rámci jednotlivých čerpání může získat až dva miliony korun, což pro klienta znamená „méně papírování“ a úsporu na poplatcích za průběžné návštěvy odhadce, který aktualizuje ocenění hodnoty nemovitosti.

Klienti Wüstenrotu si mohou sjednat Hypotéku pro vlastní bydlení se sazbou od 2,34 % ročně, což je ve srovnání s konkurencí stále výhodné. Navíc od 1. března platí poplatkové prázdniny za zpracování a poskytnutí úvěru. „Doporučujeme neodkládat svá rozhodnutí o výstavbě vysněné nemovitosti příliš dlouho, neboť podmínky na trhu a ceny pozemků se mohou za pár měsíců opět lišit,“ uzavírá Holub.

Zjednodušení hypotéky na výstavbu je výhodné pro klienty, kteří nemají možnost ručit jinou než budovanou nemovitostí. Využít ji lze jak při výstavbě na smlouvu o dílo, tak i při výstavbě svépomocí. 

Jiří Janeček
Finanční skupina Wüstenrot
tel.: +420 257 092 350, +420 603 424 129
e-mail: jiri.janecek@wuestenrot.cz

Martina Vokrouhlíková
Native PR, s.r.o. 
tel.: +420 734 572 971
e-mail: martina.vokrouhlikova@nativepr.cz