Wüstenrot zvýhodnil Půjčku ProBydlení na refinancování

tiskové zprávy

Praha 26. dubna 2018 – S Půjčkou ProBydlení od Wüstenrotu lze již od začátku loňského roku refinancovat úvěry na bydlení za bezkonkurenční sazbu 4,39 % ročně. Nově mohou navíc klienti čerpat bez zajištění až 800 000 korun. Další inovací je zkrácení požadavku na minimální úvěrovou historii na 12 měsíců pro alespoň jeden z refinancovaných úvěrů, dosud 18 měsíců.

„Našim klientům v první řadě pomáháme snížit nadbytečné výdaje v rámci jejich rodinného rozpočtu tím, že v procesu refinancování je zbavíme vysokých splátek ze starších úvěrů. Zájemcům stačí pouze 12měsíční historie bezproblémového splácení,“ říká David Krček, produktový manažer stavební spořitelny Wüstenrot, a dodává: „Těžiště úvěrových obchodů se přesouvá od akvizic nových klientů k refinancování stávajících půjček na bydlení, a to i v oblasti stavebního spoření.“

Za mimořádnou úrokovou sazbu 4,39 % ročně lze čerpat bez zajištění až 800 000 korun. Klienti tak mohou výrazně snížit své měsíční splátky a vylepšit svůj domácí rozpočet. Refinancovat je možné nejen půjčky od jiných stavebních spořitelen, ale i účelové spotřebitelské úvěry, u kterých klient doloží jejich využití na bytovou potřebu.
 
Půjčka ProBydlení bez zbytečných poplatků
Zájemci nemusí nijak prokazovat svou úvěrovou historii, ta je automaticky vyhodnocena Wüstenrotem na základě výstupu z  registru CBCB. „Rozhodnutí oschválení je klientovi oznámeno do 24 hodin. Volitelná je výše splátek, dobu splácení si může klient protáhnout až na 22 let. Naším standardem je zpracování a uzavření Půjčky ProBydlení v PÚ tarifu zcela zdarma, stejně jako vedení úvěrového účtu,“ vyzdvihuje výhody Krček.

Navíc až do 30. června ušetří klienti Wüstenrotu také poplatek za uzavření smlouvy o stavebním spoření, který je nedílnou součástí Půjčky ProBydlení. Ten činí jedno procento z cílové částky (například u cílové částky 500 000 korun se jedná o 5 000 korun). Tato akce se vztahuje jak na standardní Půjčku ProBydlení, tak na variantu pro refinancování.

Státní podpora a úspora na daních
Kromě atraktivní úrokové sazby může klient získat státní podporu až 2 000 korun ročně. Navíc úroky zaplacené z Půjčky ProBydlení lze odečíst z daňového základu, což je výhodou oproti klasickým spotřebitelským úvěrům.

Jiří Janeček
Finanční skupina Wüstenrot
tel.: +420 257 092 350, +420 603 424 129
e-mail: jiri.janecek@wuestenrot.cz

Martina Vokrouhlíková
Native PR, s.r.o. 
tel.: +420 734 572 971
e-mail: martina.vokrouhlikova@nativepr.cz