Stavebko

Naspořené peníze zhodnocené atraktivním úrokem a státní podporou se vám budou hodit nejen na bydlení, ale i jako rezerva pro nečekané životní situace, nebo na stáří.
Zavolejte mi
­
­
­

Hlavní výhody

 • úroková sazba 1,2 %

 • zvýhodněná nabídka pro děti a mladé do 24 let

 • výhodný úvěr ze stavebního spoření

 • můžete čerpat překlenovací úvěr

Dlouhodobé spoření pro děti a mladé Vytvoření rezervy pro rodiny
 • spoření dětem na start do života
 • spoření na školné
 • vytvoření základu pro první bydlení
 • první vlastní spoření
 • investice pro lepší bydlení
 • vytvoření rezervy na řešení nečekaných životních situací
 • zajištění na stáří

Výpočet zhodnocení je pouze orientační.

 

NOVINKA:
 • ukončení smlouvy ve vázací době* po 2 letech trvání smlouvy zdarma

* Zákonem o stavebním spoření stanovená doba 6 let trvání smlouvy pro přiznání státní podpory. Při předčasném ukončení smlouvy klient ztrácí nárok na státní podporu, pokud uzavřel smlouvu s nárokem na státní podporu.

 

Je to jednoduché a rychlé

Naši certifikovaní finanční poradci vám pomohou s výběrem a nastavením nejvhodnějšího produktu dle vaší aktuální situace.

 • Pokud smlouvu o stavebním spoření ukončíte předčasně, přijdete o veškerou státní podporu od začátku smlouvy. Úroky z Vašich vkladů a státní podpory Vám samozřejmě připíšeme. Za ukončení smlouvy před uplynutím vázací doby Vám zároveň naúčtujeme poplatek  ve výši 0,9 % z cílové částky.

 • Přidělení cílové částky znamená, že jste splnili podmínky pro získání řádného úvěru ze stavebního spoření. Jakmile podmínky přidělení splníte, dáme Vám vědět dopisem. Pokud máte zájem o úvěr, kterým lze řešit bytové potřeby, obraťte se prosím na naše finanční poradce.

  Pokud o úvěr nemáte zájem, berte dopis o přidělení pouze pro informaci.

  Podmínky pro přidělení cílové částky: 1. Spoříte alespoň dva roky 2. Dosáhli jste ohodnocovacího čísla více než 600 bodů (vzorec) 3. Naspoříte nejméně 40 % (tarify OF), nebo 50 % (tarify OS).

 • Vklady na stavebním spoření jsou součástí dědického řízení. Pro ukončení smlouvy potřebujeme od oprávněného dědice úmrtní list a rozhodnutí o dědickém řízení.

  Následně jej kontaktujeme a zašleme potřebné dokumenty k ukončení smlouvy o stavebním spoření.

 • Výpověď smlouvy o stavebním spoření můžete podat u našich finančních poradců. Jen nezapomeňte, že pro získání státní podpory byste měli spořit alespoň šest let, tzv. vázací doba stanovená zákonem o státním spoření.

  Podpis účastníka na formuláři o výpovědi smlouvy musí být ověřený. O to se zdarma postará poradce, nemusíte hledat Czech POINT.

 • Výpověď smlouvy o stavebním spoření můžete podat u našich finančních poradců.

  Pokud od uzavření smlouvy uplynulo více než šest let, na výpovědním formuláři jsou potřeba ověřené podpisy obou zákonných zástupců. Pokud je nezletilému více než 17 let, budeme potřebovat také jeho ověřený podpis.

  Pokud  neuplynulo šest let od uzavření smlouvy, musíme podle zákona o stavebním spoření požadovat souhlas opatrovnického soudu. Prosím, nejdříve se obraťte na jakoukoliv naši kancelář nebo na svého finančního poradce.

 • Státní podpora je vždy 10 % z vkladů, maximálně 2 000 korun ročně na rodné číslo.

 • Podmínky Kamaráda/Kamaráda+ jsou velice jednoduché. Rozhodnete se, zda chcete cílovou částku ve výši 150 tis. Kč (Kamarád), nebo 300 tis. Kč (Kamarád+). Po uzavření smlouvy vložíte vklad na smlouvu ve výši min. 1% z cílové částky (1 500 Kč Kamarád, 3 000 Kč Kamarád+) do 4 měsíců od uzavření smlouvy. A máte smlouvu bez poplatku za sjednání.

  Podívejte se na stránky Kamaráda/Kamaráda+, kde najdete bližší informace ke Kamarádku/Kamarádu+

  Pro uzavření smlouvy se obraťte na naše certifikované finanční poradce, kteří pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle Vaší aktuální situace.

 • Podrobnosti najdete na produktových stranách.

  Naši certifikovaní finanční poradci Vám pomohou s výběrem, nastavením a sjednáním nejvhodnějšího produktu dle Vaší aktuální situace.

 • Sazebníky poplatků najdete na stránce s dokumenty.

 • Cílovou částku při ukončení smlouvy nemusíte mít dospořenou.

  Cílovou částku si nastavujete při založení smlouvy a je to suma, která se skládá z Vašich úspor, úroků, státní podpory a výše případného úvěru ze stavebního spoření. Pokud nevyužijete úvěr ze stavebního spoření, můžete pokračovat ve spoření až do výše cílové částky. Tato částku byste neměli přespořit.

 • Státní podpora je připisuje vždy na přelomu dubna/května za rok předchozí.

  Příklad: státní podpora za rok 2018 se objeví na Vašem účtu v květnu 2019.

 • Abyste využili maximální státní podporu na Vaši smlouvu o stavebním spoření, musíte za kalendářní rok naspořit 20 000 korun (plus poplatky za vedení účtu, případně papírový výpis). Částka se musí připsat na Vaši smlouvu o stavebním spoření do 31. 12. daného roku. Nejlepší je posílat na stavebko cca 1 700 Kč měsíčně.

 • Všechny dokumenty  prosím zasílejte na adresu: Na hřebenech II 1718/8, Praha 4, 140 00.

  Dokládáte li faktury nebo výpis z katastru, tyto dokumenty můžete poslat elektronicky na e-mailovou adresu kontakt@wuestenrot.cz.

 • Ano. Převod vyššího zůstatku do dalších let pro uznání státní podpory je možný, pokud žádáte o státní podporu od začátku trvání smlouvy.

  Příklad: při založení smlouvy vložíte částku 150 000 korun a požádáte o státní podporu od začátku trvání smlouvy. Nárok na maximální státní podporu budete mít po dobu minimálně 7 let let, aniž byste na smlouvu museli něco vkládat.

 • Pravděpodobně jste měli v daném kalendářním roce ještě jinou smlouvu, nebo více jiných smluv o stavebním spoření, kde jste splnil podmínky pro vyplacení státní podpory a vyčerpal jste tak maximální limit státní podpory 2 000 Kč/rok.

  Příklad: V roce 2018 ukončíte smlouvu stavebního spoření, na které jste splnil podmínky pro připsání státní podpory za rok 2018. A zároveň ten samý rok založíte smlouvu novou. Státní podpora za rok 2018 je připsána v roce 2019 na ukončené smlouvě v roce 2018. Na novou smlouvu dostanete státní podporu za rok 2019 na jaře roku 2020.

 • Pokud to bude jen trochu možné, doporučujeme dodržet vázací dobu - 6 let, která vychází ze zákona o stavebním spoření. Nepřipravíte se tak o státní podporu až 2 000 korun za rok. Po uplynutí šesti let, pokud si nebudete brát úvěr, si můžete uzavřít novou smlouvu.

  Jediné, co je potřeba hlídat, je výše cílové částky. Tuto částku nesmíte přespořit.

­

Podmínky marketingové akce

 • Uzavře-li účastník (fyzická osoba) v období 14. 10. - 30. 11. 2019 (včetně) s Wüstenrot – stavební spořitelnou a.s. prostřednictvím poradce novou smlouvu o stavebním spoření v tarifu ProSpoření eOF-S, může získat slevu na úhradě (poplatku) za uzavření smlouvy o stavebním spoření ve výši 1 % cílové částky, max. však 2000 Kč.

   

  Slevu získá za podmínky že:

  • řádně vyplněný formulář smlouvy, podepsaný za účastníka i poradce, bude doručen do sídla stavební spořitelny nejpozději do 9. 12. 2019,
  • účastník je k datu uzavření smlouvy ve věku 24 – 54 let a současně
  • nejpozději do 30. 12. 2019 bude ve prospěch nově uzavřené smlouvy připsán vklad účastníka v minimální výši 1 % sjednané cílové částky.

   

  Při splnění podmínek bude sleva poskytnuta připsáním odpovídající částky ve prospěch nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření nejpozději v termínu do 31. 12. 2019. Sleva (tato marketingová akce) není aplikovatelná, pokud účastník využívá jiné zvýhodnění ke smlouvě o stavebním spoření týkající se úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření.

­

Máte dotaz?
Zavoláme Vám.

Přes telefon můžeme spolu vše vyřešit. Nebo se domluvíme na osobní schůzce.

* Povinné pole

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.

Naše kanceláře

Naši poradci

Online rádce

Zdravím Vás, jsem Ü rádce a pomůžu Vám s výběrem správného řešení přímo pro Vás.

A to vše online a hned bez čekání.