Půjčka ProBydlení

Všechno vám vyroste.
Ale splátky ne!

Radost z krásnějšího domova budete mít dřív, než si dnes myslíte. Vlastně už začněte zvát hosty na oslavu nové kuchyně či rekonstrukce bytu. Uvažovali jste o vhodném úvěru, nebo hypotéce na rekonstrukci? Půjčka ProBydlení vám pomůže udělat ta nejlepší rozhodnutí. A to ať už se rozhodnete koupit pozemek a postavit si nový dům, nebo rekonstruovat byt.

Co potřebujete vědět

 • Zjistěte, jak získat úvěr se sazbou 2,89 %25 p.a. Přejít na kontaktní formulářdo 30.6.2019 bez poplatku za smlouvu o stavebním spoření
 • půjčíme vám až 1 000 000 Kč bez zajištění nemovitostí
 • úroková sazba od 4,39 % ročně
 • můžete si vybrat délku splatnosti úvěru
 • rychlé posouzení a rozhodnutí do 24 hodin
 • konstantní splátka úvěru s možností mimořádných vkladů
 • možnost odpočtu úroků z daní
 • lze využít i pro financování družstevního bydlení
 • úhrada za předčasné splacení odpovídající účelně vynaloženým nákladům nepřesáhne 5 % z výše mimořádné splátky – platí pro úvěry poskytnuté od 7. 4. 2017

TIP: Můžete ručit nemovitostí?
Získejte nižší úrokovou sazbu!

Na co lze půjčku využít?

Půjčku ProBydlení můžete využít například na vybavení domácnosti, modernizaci bydlení, střechu, bazén, garáž, zahradní domek, septik, zateplení fasády a i administrativní náklady. Podívejte se na podrobný přehled.

přejít na přehled

Jak dlouho chcete splácet?

Půjčka ProBydlení Expres

 • splatnost 6 - 10 let
 • měsíční splátka úvěru je vyšší, ale splácíte ho kratší dobu

Půjčka ProBydlení

 • splatnost 11 - 22 let
 • rozložte si splácení na delší dobu bez přílišného zatížení rodinného rozpočtu

přejít na kontaktní formulář

Půjčku ProBydlení můžete využít i na pořízení družstevního bydlení

Družstevní bydlení si můžete pořídit bez zajištění úvěru až do výše 1,5 mil. Kč

Jak můžete půjčku využít:

 • zaplacení úhrady za převod členských práv a povinností v družstvu nebo za převod podílu v právnické osobě, jestliže se stanete nájemcem bytu,
 • rekonstrukce družstevního bytu u současně financovaného bytu (maximálně 30 % z celkové výše úvěru).

Na splacení členského vkladu nebo podílu v právnické osobě, které jste členem nebo společníkem, a stanete se tak nájemcem bytu nebo na koupi bytu nebo rodinného domu v rámci privatizace obecních nebo státních bytů Vám půjčíme až 1 mil. Kč bez zajištění úvěru nemovitostí pouze se zajištěním 1 ručitelem a životním pojištěním.

pořiďte si družstevní bydlení

Nabízíme vyřízení úvěru certifikovaným poradcem, který vám poskytne výpočet přesně dle vaší aktuální potřeby.

Na co lze Půjčku ProBydlení využít:

 • rekonstrukci a modernizaci tam, kde hypoteční úvěr není vhodným řešením
 • dokončovací práce a vylepšení stávajícího bydlení včetně vybavení domácnosti „na míru“
 • refinancování stávajících úvěrů a půjček
 • nákup pozemku pro stavbu rodinného domu a hypotékou financujte výstavbu rodinného domu
 • družstevní bydlení:
  • splatíte členský vklad (nebo podíl u právnické osoby) a stanete se tak nájemcem bytu
  • zaplatíte za převod členských práv a povinností v družstvu nebo za převod podílu v právnické osobě, jestliže se stanete nájemcem bytu
  • družstevní byt můžete současně financovat (maximálně 30 % z celkové výše úvěru) i rekonstruovat
 • koupi bytu nebo rodinného domu v rámci privatizace obecních nebo státních bytů

Účelovost překlenovacích úvěrů je upravena zákonem o stavebním spoření a státní podpoře – účastník stavebního spoření smí úvěr použít pouze na financování bytových potřeb.

Některé druhy překlenovacích úvěrů jsou zároveň spotřebitelskými úvěry ve smyslu zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru.

 

Všeobecné podmínky

Poskytování překlenovacího úvěru se řídí zákonem o stavebním spoření, respektuje kodex chování mezi bankami a klienty a řídí se sazebníkem úhrad. Informace, které nám vy jako klient poskytnete, sdílíme pouze s bankovním registrem. Váš vklad je samozřejmě pojištěn.

Kolik na spoření celkem vložíte, kolik vám stavební spoření vynese a kolik celkem uspoříte, zjistíte v základních tabulkách stavebního spoření – přesná částka bude stanovena certifikovaným poradcem. Další důležitou informací jsou aktuální úrokové sazby.

Pro hladké vyřízení úvěru vám doporučujeme na první schůzku s certifikovaným poradcem přinést potřebné doklady pro vyřízení úvěru a seznámit se se všeobecnými úvěrovými a obchodními podmínkami.

Pokud budete potřebovat další informace o úvěrech na bydlení či o provádění platebních transakcí, obraťte se na svého certifikovaného poradce nebo nám zavolejte na zákaznickou linku 257 092 111.

Reprezentativní příklad - Půjčka ProBydlení Expres se státní podporou (splatnost úvěru 6 - 10 let):

„Půjčka ProBydlení Expres“ je překlenovací úvěr ke smlouvě o stavebním spoření a je poskytován na dobu do přidělení cílové částky (do vzniku nároku na úvěr ze stavebního spoření), v tomto případě na 5 let a 7 měsíců. Po přidělení cílové částky bude splacen zůstatkem účtu stavebního spoření a úvěrem ze stavebního spoření. Při překlenovacím úvěru ve výši 300 000 Kč a pevné úrokové sazbě 4,89 % ročně činí měsíční platba překlenovacího úvěru 3 928 Kč v počtu 67 měsíčních splátek. Navazující úvěr ze stavebního spoření trvající 2 roky a 5 měsíců bude úročen pevnou úrokovou sazbou 2,99 % ročně s měsíční platbou 3 928 Kč v počtu 29 měsíčních splátek. Celková doba splatnosti je 8 let. Úhrada za uzavření smlouvy o stavebním spoření je 0 Kč, úhrada za uzavření a poskytnutí překlenovacího úvěru ke smlouvě o stavebním spoření v PÚ Tarifu OF-P je 0 Kč, úhrada za vedení úvěrového účtu překlenovacího úvěru/úvěru ze stavebního spoření je 0 Kč, úhrada za vedení účtu stavebního spoření 27 Kč/měsíc, úhrada za roční výpis z účtu stavebního spoření 30 Kč, úhrada za roční výpis z úvěrového účtu úvěru ze stavebního spoření 30 Kč, platby celkem 375 629 Kč, RPSN činí 6,45 %.
Překlenovací úvěr bude zajištěn zástavním právem k pohledávce z účtu stavebního spoření, další zajištění k úvěrům (např. ručitelem nebo zástavou nemovitostí) není vyžadováno.
Na sjednání úvěru není právní nárok a veškeré výpočty jsou orientační a nejsou nabídkou ani příslibem k uzavření smlouvy. Konečné parametry úvěru závisí na dalších posuzovaných kritériích.
Bude-li úvěr poskytován jako spotřebitelský úvěr v cizí měně ve smyslu zákona o spotřebitelském úvěru, upozorňujeme na riziko výkyvu směnného kurzu mezi českou korunou a cizí měnou, čímž by mohla být ovlivněna výše splátek a celková splatná částka.

Reprezentativní příklad - Půjčka ProBydlení se Slevou Wüstenrot a státní podporou (splatnost úvěru 11 - 22 let):

„Půjčka ProBydlení“ je překlenovací úvěr ke smlouvě o stavebním spoření a je poskytován na dobu do přidělení cílové částky (do vzniku nároku na úvěr ze stavebního spoření), v tomto případě na 13 let a 5 měsíců. Po přidělení cílové částky bude splacen zůstatkem účtu stavebního spoření a úvěrem ze stavebního spoření. Při překlenovacím úvěru ve výši 300 000 Kč a pevné úrokové sazbě 4,89 %* ročně činí měsíční platba překlenovacího úvěru 1 948 Kč v počtu 161 měsíčních splátek. Navazující úvěr ze stavebního spoření trvající 8 let a 7 měsíců bude úročen pevnou úrokovou sazbou 2,99 % ročně s měsíční platbou 1 948 Kč v počtu 103 měsíčních splátek. Celková doba splatnosti je 22 let. Úhrada za uzavření smlouvy o stavebním spoření je 0 Kč, úhrada za uzavření a poskytnutí překlenovacího úvěru ke smlouvě o stavebním spoření v PÚ Tarifu OF-P je 0 Kč, úhrada za vedení úvěrového účtu překlenovacího úvěru/úvěru ze stavebního spoření je 0 Kč, úhrada za vedení účtu stavebního spoření 27 Kč/měsíc, úhrada za roční výpis z účtu stavebního spoření 30 Kč, úhrada za roční výpis z účtu úvěru ze stavebního spoření 30 Kč, platby celkem 513 565 Kč, RPSN činí 5,72 %.
Překlenovací úvěr bude zajištěn zástavním právem k pohledávce z účtu stavebního spoření, další zajištění k úvěrům (např. ručitelem nebo zástavou nemovitostí) není vyžadováno.
*Úroková sazba zohledňuje Slevu Wüstenrot ve výši 0,50 % p. a.
Sleva Wüstenrot je sleva na úrokové sazbě pro žadatele o úvěr (účastníka stavebního spoření, případně jeho manžela/ku, druha/družku, přičemž druh/družka musí být uveden/a v úvěrové smlouvě, nebo jeho nezletilé dítě), pokud

 • má stavební spoření u libovolné stavební spořitelny v ČR se zůstatkem na účtu stavebního spoření k 31. 12. 2018 ve výši minimálně 20 000 Kč - prokáže výpisem z účtu (mimo  Wüstenrot - stavební spořitelny a.s.) nebo
 • řádně splácí poskytnutý úvěr u Wüstenrot - stavební spořitelny a.s. nebo u Wüstenrot hypoteční banky a.s. po dobu min. 1 roku s max. jednou splátkou po splatnosti nebo
 • je klientem Wüstenrot hypoteční banky a.s., má spořicí účet, se zůstatkem k 31. 12. 2018 ve výši minimálně 20 000 Kč

Na sjednání úvěru není právní nárok a veškeré výpočty jsou orientační a nejsou nabídkou ani příslibem k uzavření smlouvy. Konečné parametry úvěru závisí na dalších posuzovaných kritériích.
Bude-li úvěr poskytován jako spotřebitelský úvěr v cizí měně ve smyslu zákona o spotřebitelském úvěru, upozorňujeme na riziko výkyvu směnného kurzu mezi českou korunou a cizí měnou, čímž by mohla být ovlivněna výše splátek a celková splatná částka.

Reprezentativní příklad - Úvěr ze stavebního spoření (bez překlenovacího úvěru):

Nárok na úvěr ze stavebního spoření vzniká po splnění podmínek pro přidělení cílové částky, které nastává po dvou letech od uzavření smlouvy o stavebním spoření, pokud uspořená částka činí alespoň 40 % z cílové částky a je dosaženo ohodnocovací číslo ve výši 600 bodů.
Při úvěru ze stavebního spoření ve výši 210 000 Kč a pevné úrokové sazbě 2,99 % ročně činí měsíční platba úvěru ze stavebního spoření 2 450 Kč v počtu 97 měsíčních splátek, trvající 8 let a 1 měsíc. Úhrada za vedení úvěrového účtu úvěru ze stavebního spoření je 0 Kč, úhrada za roční výpis z účtu úvěru ze stavebního spoření 30 Kč, platby celkem 236 830 Kč, RPSN činí 3,06 %.

Na sjednání úvěru není právní nárok a veškeré výpočty jsou orientační a nejsou nabídkou ani příslibem k uzavření smlouvy. Konečné parametry úvěru závisí na dalších posuzovaných kritériích.

Bude-li úvěr poskytován jako spotřebitelský úvěr v cizí měně ve smyslu zákona o spotřebitelském úvěru, upozorňujeme na riziko výkyvu směnného kurzu mezi českou korunou a cizí měnou, čímž by mohla být ovlivněna výše splátek a celková splatná částka.

Kontaktujte nás

Najít specialistu v mém regionu

To chci

Máte dotaz? Zavoláme vám!

Stisknutím tlačítka „Odeslat formulář“ vyjadřujete svůj souhlas s tím, že Vás budeme kontaktovat za účelem poradenství ohledně našich produktů. Tento souhlas můžete kdykoliv odvolat. Bližší informace o zpracování osobních údajů najdete zde.